Kezdődik az idény!
Bírság és életveszély
Amit nem árt tudnod!
A somogyi, zalai erdők -amik az ismertebb vadászterületek- azonban nem az egyetlen olyan területet jelentik az országban, ahol szeptembertől intenzívebb vadásztevékenységet végeznek, így nem árt óvatosabbnak lenni, ha erdei túrát tervezel. Fontos, hogy indulás előtt a helyileg illetékes erdészeti szervnél tájékozódj az esetleges figyelmeztetésekről, és figyeld a kihelyezett táblákat. A vadászat általában a kora reggeli, illetve a késő délutáni, esti órákban zajlik, így érdemesebb a túrát a délelőtti, kora délutáni órákra időzíteni, emellett általában a félreeső, tehát a kijelölt turistaútvonalaktól távolabb eső területek számítanak veszélyesnek. Ha mindezeken túl is szeretnéd magad nagyobb biztonságban tudni, érdemes minél feltűnőbb színű ruházatot viselni.
Forrás: sefag.info
2013. szeptember 1-jétől 2013. szeptember 30-ig naponta, délután 16.00 óra és reggel 8.00 óra közötti időszakokban az erdőn tartózkodni tilos! Ezen korlátozásra a Községi Önkormányzatok hirdetőtábláin és az erdőbe vezető utaknál a figyelmet külön felhívjuk. Amennyiben szervezett kiránduló csoportok igénylik, előzetes időpont- és helyszínegyeztetéssel az erdőlátogatás megoldható. Az egyeztetést Páll Tamás vadászati felügyelőnél, a 06 (93) 500-206-os telefonszámon lehet megtenni.
- Az erdőben üdülés, sportolás és kirándulás céljából gyalogosan bárki saját felelősségére ott tartózkodhat.
- Az erdő látogatója az erdei életközösségben, az erdő talajában és az erdészeti létesítményekben kárt nem okozhat, az ott tartózkodók pihenését, valamint a rendeltetésszerű erdőgazdálkodási tevékenységet indokolatlanul nem zavarhatja.
- Az erdő látogatója köteles az erdőgazdálkodónak okozott kár és költség megtérítésére.
- Üdülési, sportolási, illetőleg kirándulási célból – a kijelölt út kivételével – gyalogosan sem vehető igénybe az erdősítés területe, amíg a rajtalévő faállomány a két méter átlagos magasságot el nem éri; valamint az erdőrezervátum magterülete sem látogatható.
- Az erdőben az egyéni szükségletet meg nem haladó (személyenként 2 kg) gomba, vadgyümölcs, gyógynövény gyűjtése engedélyezett. Ezt meghaladó mennyiség gyűjtéséhez az erdőgazdálkodó előzetes írásbeli hozzájárulása szükséges. Az egyéni szükségletre gyűjtött gomba, vadgyümölcs, illetőleg gyógynövény kereskedelmi forgalomba nem hozható.
- Csak az erdőgazdálkodó hozzájárulásával szabad az erdőben:
- huszonnégy órát meghaladóan üdülési, illetőleg sportolási célból tartózkodni, táborozni, továbbá sátrat felverni;
- turistaútvonalat kijelölni és létesíteni;
- turisztikai berendezést, létesítményt építeni és fenntartani;
- ideiglenes árusítóhelyet üzemeltetni;
- az Erdőtörvényben külön nem nevesített sportversenyt rendezni
- Az erdőben jelet, mérő-, vagy gyűjtőeszközt elhelyezni, valamint az erdei életközösségből, az erdő talajából mintát venni csak az erdőgazdálkodó írásos hozzájárulásával lehet.
- Az erdőben kutatási, felmérési tevékenységet végző személy köteles e tevékenységét az erdőgazdálkodónak bejelenteni.